teisipäev, 18. juuni 2013

Uudiskiri nr 47


Tere head sõbrad!

Leidlikud loodusearmastajad varustavad praegu end värske rohelise toiduga otse metsast ja aasalt -

VALGE ÖÖ PÕHJARANNIKUL. OLID KORD LEHED...
Viljandimaal õnneks veel jätkub küllaldaselt puhast õhku, vett ja vaba taimestikku. Nädala-paari pärast hakkavad OTT-i tootjad juba oma peenramaalt ja põldudelt toidukraami Viljandisse tooma. Ootel on maasikad, kurgid, tomatid, noor kartul... JA! Tänavune jaaniöö tõotab eriti valgusrikas tulla: lõkked täiskuu paistel, erakordne!!!

Saabuvad sündmused
Neljapäeval, 20. juunil 2013, toimuvad dokumentaalsed filmivõtted OTT-i kaubakohtumisel Leola Ärikeskuse hoovis algusega kell 17.30. Soovijad saavad arvamust avaldada kogukondade elu aktiivse edendamise kohta, sealhulgas hea kohaliku toidu kasvatamise ja tarbimise teemadel.

20. juunil kell 18 - 20 kogunevad Viljandis kanapidamise huvilised, kes osalesid koolitusel veebruaris 2013. Info kohtumispaiga kohta: anu.johani@gmail.com, tel 552 8007.

Pühapäeval, 7. juulil 2013, sõidame Pärnumaale: teeme Sepa Mahetalu ühiskülastuse koos väikeste talgutega. Talu asub Pikavere külas, Koonga vallas. NB! Minek oma autodega, kindlasti tuleks arvestada ca 2 tunnise sõiduajaga. Mõnusamaks töötegemiseks on soovitav kaasa võtta oma tööriistu, kindaid jmt.
Päevakava:
11.00 Saabumine ja talutuur
12.00 Lõuna: kaasavõetud piknikukorvid ja talutoodang
13.00-15.00 Talgutööd (tõenäoliselt puude ladumine ja rohimine)
15.00 Suupisted ja muljed
16.00 Lahkumine
Osavõtusoovid palume registreerida läbi elektroonilise vormi, mille leiad SIIT. OTT-i toimkond aitab kogunenud kaasasõidusoovide-pakkumiste põhjal autoseltskonnad moodustada.

Samuti toimub 7. juulil Viiratsi Omatoodangu ja TaaskasutusTurg (VOTT!) Turg tegutseb Viiratsi kooli Tiigi tänava platsil ja halva ilma korral vana kaupluse ruumides juuli, augusti ja septembri kuus kuu esimestel pühapäevadel (07.07; 04.08; 01.09) kella 10-st kuni 14-ni.


  • Kuni 12. oktoobrini 2013 toimuvad Viljandis üle laupäeva vanakraamiturud, kus on võimalus, et ka OTT tootjad pakuvad oma toidukaupu. Oma kohvikuga on kohal OTT-i tootja Siili Äri Halliste vallast. Turgu peetakse õues, põhikoht on vanalinnas Raekoja platsil ja Laidoneri pargis. Kuupäevade kaupa leiad turgude toimumise ajad OTT-i blogi vasakus paanis asuvast viitest “Sündmused 2013”.

Kauplemine
20. juunil on kaubakohtumistel kohal:
  • Sepa Mahetalu (gurmee-piimatooted, jäätis). Järgmised kaubapäevad Viljandis on:
11. juuli, 8. august, 29. august. Kaupade tellimine 1 nädal ette.
  • Samuti Siili Äri, Ahjuoja talu ja teisedki, kellelt on kaupu tellitud
  • Koksvere veski (kui on tellimusi)
  • Pajumäe talu (kui on tellimusi)

Künnapuu talul Kõpu vallast on veel ilusaid porgandeid pakkuda. Hind 50 senti kilo.  Võtke ühendust viive.lehtla@gmail.com või tel 5837 8553 Marje.

Hea pakkumine sõpruskondadele ühiseks asjaajamiseks piimaringis. Järve-Lotuse talu perenaine Hinna Riso müüb kvaliteetse mahepiima kodust viies väga hea hinnaga: 50 senti/kg. Piimaostjatel on võimalus ise talu maadelt korjata puhast rohelist salatimaterjali: küüslaugupealseid, naati, võilille jm vägevaid taimi. Piima jaoks on vaja kaasa võtta oma nõu. Talu asub Viljandi piirist 1 km Metsküla teed mööda välja. Infot saab küsida telefonidel 55 603 080 Ruth ja 56 462 240 Indrek.

Tõrvaaugu talu tuleb oma mahetatratoodetega Viljandisse uuesti 11. juulil 2013.
Tellimused palume esitada hiljemalt 8. juuliks e-posti aadressil janekkuu@gmail.com.
Saadaval tatrakruup, tatratang, tatrajahu. Tõrvaaugu talu tatart ostavad tooraineks ka Eesti tuntuimad mahetatratoodete valmistajad, mis kinnitab kauba headust.

Uus tootja
Ene Sihver Viiratsi vallast Valma külast pakub vabapidamisel kanade mune. Karbi (10 muna) hind 1.50. Tellimused palume esitada esihver@hotmail.com.

Rõõmsate kohtumisteni!

Viljandimaa toiduvõrgustiku OTT toimkond
viljandiott@gmail.com

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm