teisipäev, 10. september 2013

Uudiskiri nr 54

NB! Anne Luige loengu ajakava täpsustatud!

Tere, head sõbrad!

Sügisene saagiküllus ootab jagamist. OTT-i tootjad pakuvad omakasvatatut nii otse, neljapäevastel kaubakohtumistel kui turgudel-laatadel. Lähim "kohtumine rahvaga" on 21. septembril Viljandi vanalinnas. 26. septembril on võimalus kuulata Anne Luige loengut ja 5. oktoobril toimub traditsiooniline taluturg Männimäel.

21. septembril Viljandi 730 sünnipäeva koguperepäeval tulevad müüma OTT tootjad.

Palun tehke ettetellimised!

Tõrvaaugu talu (tatar) janekkuu@gmail.com, tel  5557 2329

Koksvere veski ( teraviljatooded)  koksvereveski@gmail.com, tel 5557 2563  

Kaatarusaare talu kadrikontkar@hotmail.com, tel 5348 0632  

Ahjuoja talu (aed- ja juurviljad)  tel  528 3702 

Siili Äri (pagaritooted) direktor999@gmail.com, tel 5595 5954  

Võibolla tuleb ka Sepa mahetalu, selgub lähiajal.
***
* Neljapäeval, 26. septembril 2013 kella 18.00 - 20.00
kutsume huvilisi loengusse, kus professor Anne Luik räägib, miks eelistada mahetoitu.  Mis meie tavatoidus on. Millised on tavatoidu tootmise toimed keskkonnale. Mis on mahetoidu eelised.


Mahe- ja tavatoit ning selle tootmise mõju inimesele ja loodusele 
Aeg: neljapäev, 26. september 2013 kell 18.00 - 20.00 
Koht: Vabaduse plats 6 (Ametite maja), II korrus
Loeng on tasuta ja kaasa arutlema on oodatud kõik, kes toiduga seotud!

Lektor Anne Luik endast ja loengu teemadest:

"Olen Maaülikooli professor, nüüd küll juba emeriit. Olen välja arendanud loodushoidliku taimekaitse suundumusega töörühma ülikoolis. Aastakümneid tegelenud taimekaitse probleemidega, mis viisidki maheviljelusse, sest inimene ise loob oma tegevusega iseendale probleemid -  luues suuri monokultuurseid põlde loob nö taimekahjureid, kasutades keemilisi taimekaitsevahendeid hävitab nende looduslikke vaenlasi.

Järelikult on oluline leida loodusega kooskõlas olevaid lahendusi.  Olen kirjutanud üle paarisaja teadusartikli erinevate taimekahjurite ning nende looduslike vaenlaste teemal;  juhendanud üliõpilaste uurimistöid sh üle 10 doktoritöö; esinenud paljudel rahvusvahelistel teaduskonverentsidel, samas teinud ka palju koolitusi talunikele ning laiale avalikkusele  põllumajanduse keskkonnamõjude ja maheviljeluse ning toidu osas.

Praegu olen suunanud huvi lasteaeda, sest varases eas huvi tekitamine looduse ja looduslähedase toimimise vastu on väga tähtis, et täiskasvanuna teadlikumalt toimitakse.

***
Anne Luik on Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutuse asutajaliige ning  EMÜ Mahekeskuse loomise algataja ning rahvusvahelise mahepõllumajanduse teadusuurijate ühenduse ISOFAR asutajaliige.

Loengul saab tutvuda ja on võimalik endale soetada Anne Luige kirjutatud lasteraamatut "Liisi talu". Samuti on tasuta jagamiseks hulgaliselt trükiseid mahepõllumajanduse ning koolitoidu teemadel.

Enne loengut on võimalik huvilistel osta tootjatelt toiduvõrgustiku kaubakohtumisel Leola poe taga parklas 17.30-17.50.


 ***

Neljapäeval, 3.10 Tartus Konverents "Tootjate ja tarbijate ühistegevus", korraldajaks Tartu Hoiu-laenuühistu Ajakava ja esinejad saadan järgmistes kirjades.

***Laupäeval, 5.10 Viljandis 
Toiduvõrgustiku korraldatud taluturg Männimäel. Sel aastal juba kolmas sügis. Kõik tootjad on müüma väga oodatud!

***Neljapäeval, 10. oktoobril Viljandis 
Viljandimaa maaettevõtluse päev Viljandi Kultuurikeskuses Viljandimaa ettevõtlusnädala raames. Ettevõtlusnädala selle aasta peateemaks on „ PAINDLIKKUS“ ja hüüdlauseks „MÕTLE SUURELT“

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm