reede, 3. aprill 2015

Viljandimaa OTT uudiskiri nr 84

Kalendrikevad on saabunud, vaher mahlaandmise lõpetanud ja kasemahl jookseb täies hoos. Lautades ja karjamaadel on alanud poegimisperiood ning põllupidajad teevad veel viimaseid ettevalmistusi põldudele minekuks. Viljandimaa OTT sõbrad on oodatud aprillikuus lisaks taluturgudele ka hooaja esimesele ühisele väljasõidule Polli!


******
TALUTURG UKU KESKUSES
Laupäeval, 4. aprillil kell 11.00-14.00 on UKU Keskuse taluturul võimalik osta köögivilju, hoidiseid, kartuleid, jahutooteid, erinevaid mune (hane, pardi- ja kanamune), piimatooteid, mett, mahe veiseliha, kaltsuvaipu ja puutööd. Kohal tootjaid Viljandimaalt ja kaugemaltki. Järgmised taluturud: 18. aprill, 2. mai, 23. mai.


*****
VILJANDIMAA OTT TOOTJATEST
26. märtsi ajalehes Sakala räägib ajakirjanik Egon Valdaru Ahjuoja talu meestega erinevat värvi porganditest ja muust. Artikkel leitav:


*****
SEMINAR TALUTOOTJATELE, TALUTOIDU MÜÜJATELE, HUVILISTELE
Korraldavad: Eestimaa Talupidajate Keskliit ja Eesti OTT   Aeg: 04.04.2015 kell 15.00-17.30
Toimumiskoht: Ametite maja, II korruse saal, Vabaduse plats 6, Viljandi
Seminari eesmärk: turundus- ja müügivõimalusi talutoidu tootjaile ja müüjaile aastal 2015
PÄEVAKAVA: 
15.00 - 16.00 ETKL loodud katuskaubamärgi tutvustus ja taotlemistingimused. 2015 aastal planeeritud müügiüritused ja turunduskoolitus - Sirkka Pintmann ETKL turundusnõunik ja Eesti OTT eestvedaja; 
16.00-17.00 Veebiplatvormi NAABER.io ja NAABER.market tutvustus, Bo Technologies OÜ Paavo Ränk ja Magnus Nirgi.
Oodatud on talutoidu tootjad, töötlejad, toitlustajad ja talutoiduga kauplejad nii jaekaubanduses kui internetis. Seminar on osalejale TASUTA. 
Info ja registreerimine: sirkka@taluliit.ee tel: 5107742   http://www.eestiott.ee/uudised.html


*****
EESTI OTT MÄRTSIKUU UUDISKIRI
Eestimaa OTT tüüpi toiduvõrgustikke ühendava EESTI OTTi uudiskirja leiate http://www.eestiott.ee/uudised.html .


*****
VILJANDIMAA OTT korraldab ühiskülastuse POLLI AIANDUSUURINGUTE KESKUSSE 17. aprillil 2015 kell 14.00-17.00. 
Keskuse töötajad teevad tutvustuse Polli kompetentsikeskuses olevatest seadmetest ja võimalustest. Uurime, mis nendega teha saab (erinevad puuviljade ja marjade kuivatusvõimalused, homogenisaator, seemneõlide pressimisvõimalused jne.). Lisaks tutvustatakse väljaarendatud tootearenduskööki, kus on võimalik pressida erinevaid marju ja õunu mahlaks, valmistada püreed, moosi, jahvatada erinevaid marjajahusid jne, aga ka valmis tooteid pakendada.

Kohapeal võimalus osta istikuid! Konkreetsed ostusoovid tuleb esitada hiljemalt esmaspäeval, 13.04.15 allolevas küsimustikus. Vali omale meelepärane istik siit: http://polli.emu.ee/et/puukool/istikud-muugiks/

NB! Anna oma osalemisest teada hiljemalt 10. aprilliks! Istikute ostusoovid esita küsimustikus hiljemalt 13. aprilliks! Oleme tänulikud!

*****
UUS/TULEVANE ERAKOOL VILJANDIS
Teisipäeval 31.03.2015 kell 17.30 Reinu tee 3 ruumides kogunemise eesmärk - soovijatel Haridusministeeriumile uue erakooli koolitusloa dokumentidega tutvumineja riigilõivu tasumiseks vajaliku summa 500€ annetuspõhine kogumine. Uue erakooli Oja kohta on peatselt (esmaspäevast) võimalik leida informatsiooni veebilehelt www.kasvukesa.eu või helistades 5108946 Piret Anier. 
Kohtumisel avame erakooli 1.-3. klassi ja eelkooli soovijate nimekirja ja huvilistel on võimalik liituda MTÜ Kasvukesa liikmeskonnaga. Huviliste kaasakutsumine ja info levitamine igati teretulnud.
*****
"HEA ELU" klubi ÜRITUS "Aruka toitumise praktiline kogemus"
Kolmapäeval 1. aprillil kell 18.00-20.00 Amrita Cafe II korrusel (sisenemine sisehoovi uksest)
Lektor Evelyn Ainlo. Erinevaid võimalusi organismi puhastamiseks. Kogu organismi olukorra näost väljalugemise kunst. Kortsudest vabanemise ja kauni naha saladused. Kas päike on ikka kahjulik? Soolaga seotud küsimused. Looduse vihjed toitumiseks. Lihtsaid retsepte.
Osalustasu 7 € 


*****
"HEA ELU" klubi kohtumine apteeker-taimetark Maret Makkoga
Pühapäeval 5. aprillil kell 10.30 Amrita Cafe II korrusel (sisenemine sisehoovi uksest)      
Teemadeks: apteek kui abimees, ravimtaime teede kasutamine igapäeva elus, milliseid taimi võiks kevadel aeda külvata, organismi puhastamine kevadel.       
Maret ühendab endas nii apteekri kui taimetarga teadmisi ning on õppinud Lilleorus tundma ka inimese sisemaailma - nii räägib ta loengus teemast alati laiemalt, näiteks miks inimene peab haigustega rinda pistma ja kuidas me end lisaks tema heade taimenõuannete järgimisele veel aidata saaks. Ühendab nii klassikalist meditsiini, esiemade põlise taime-tarkusega kui ka iidse joogaliku traditsiooniga, annab nõu probleemide mõistmiseks ja likvideerimiseks. 
Osalustasu: 7€ .  
Lisaks saab lugeda ja vaadata Maret Makkost infot: 
NB! Võimalus on tellida Lilloru ravimteesid, tutvustused ja hinnad Merle Luigelt. Palun andke 26. märtsiks oma soovidest teada. joogavil@gmail.com või Merlele tel 521 4347. joogavil@gmail.com Info: joogaviljandis.blogspot.comwww.teadlikmuutus.eewww.lilleoru.ee


*****
KÜSITLUS OTSETURUNDUSE MEETODI CSA KOHTA
Kristine Sari palub leida aega, et vastata ankeedile: http://goo.gl/forms/lf7hzlK7Xh
Küsitlus on koostatud Eesti Maaülikooli Sotsiaal- ja majandusinstituudi III kursuse tudengi poolt ning andmeid kasutatakse bakalaureusetöö jaoks. Uurimuse eesmärk on uurida, kas Eestis oleks nõudlust sellisele otseturundus meetodile nagu CSA. Meetod on üsna populaarne USA-s. CSA (community supported agriculture) eesti keelde tõlgitult tähendab kogukonna poolt toetatud põllumajandust. CSA meetodi puhul jagab tarbija põllumajandusliku tootjaga tootmisega seotud riske. Mis tähendab, et tarbija ostab osaku, mille eest saab vastu hooaja jooksul põllumajanduslikku toodangut. Eestis saaks hooaega pikendada, pakkudes talvel näiteks hoidiseid. CSA meetod on kasulik mõlemale poolele, tarbija saab tervisliku toidu ja tootja saab garantii, et tema kaup kindlasti ära ostetakse. Eestis praegu kasutusel olevate otseturundus kanalite puhul saab tarbija küll kauba otse tootjalt, kuid puudub kohustus seda kaupa osta. CSA võikski olla Eesti väiketootja jaoks üheks võimaluseks luua endale kindel kliendibaas. Küsitlus on koostatud selleks, et välja selgitada millised tegurid mõjutava tarbijapoolset nõudlust sellisele mudelile nagu CSA

Kõike paremat!

Uudiskirja pani kokku Anu

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm