esmaspäev, 21. detsember 2015

Viljandimaa OTT uudiskiri nr 95


"Jõulude hakul - 21.12. - saabub aasta lyhim päev. Nelja ööpäeva jooksul on päevad kriipsupealt yhepikkused ja neid kutsutakse talviseks päevapesaks. 24.12. tähistatakse suure pidulikkusega vana-aasta õhtut, sest järgmisel päeval pöörab Maa oma põhjapoole päikesele vastu ja algab uus aastaring.

Esivanemad teadsid, et elu saab alguse seemnest või munast. Aasta seemneks on jõulud. Kõik see, mis sa uue aja hakul teed või tegemata jätad, mõjutab eelolevat omal moel. Esivanemate tarkuste meenutamine ja järgimine pyhadeks valmistudes ja pyhi pidades toob elumõnu, tervist ja edenemist uueks ajaks."


Pühade aeg on muutunud Toiduaida lahtiolekuaeg. Ootame vajadusel talunikelt oma toiduvarusid täiendama või kingikotti midagi kasulikku poetama. Kui iga tööga hõivatud inimene kulutaks 20 eurot, ostes jõulukingid kohalikult ettevõtjalt, suunaksime kohalikku majandusse üle 11 miljoni euro.

TOIDUAIDA UKSED ON AVATUD:
kolmapäeval, 23. detsembril kell 11.00 - 16.00
kolmapäeval, 30. detsembril kell 11.00 - 18.00.
Uksed suletud:
24. - 26. detsember ja 31. dets. - 2. jaanuar.TALUTURUD UKU KESKUSES
Ootame Teid taas UKU Keskuse OTT taluturule uuel aastal laupäeviti kell 11.00-14.00
13. veebruaril
12. märtsil
16. aprillil
  7. mail.


OTT VÕRGUSTIKE AASTAPÄEVAÜRITUS JA LAAT
16. jaanuaril 2016 on tulemas traditsiooniline Viljandimaa OTT ja Eesti OTT aastapäevaüritus koos laadaga ja teemapäevaga linnarahvale Sakala Keskuses.
Tol üritusel esilinastub dokumentaalfilm Eesti OTTidest "Kohalik kaubavahetus- tervendav mõtteviis"VILJANDIMAA OTT KINKEKAART
Toiduaidast on võimalik varuda endale Viljandimaa OTT kinkekaarte, mida lähenevate pühade saabudes on hea kinkida sõpradele ja sugulastele. Kinkekaarte saab valida 5, 10, 15, 20 ja 25 euro väärtuses. Kaarti saab kasutada Viljandimaa OTT Toiduaidas valides endale meelepärast kaupa toiduaida lahtioleku ajal.
Kasutagem head kingivõimalust, mille idee autoriks ja teostajaks on Piret Ant Provintsi talust.NAABER.MARKET
Eelmisel nädalal alustas tegevust Eestis Naaber keskkond. Ka Viljandimaa OTT tootjad ja toiduait naaber punktina on esimesteks lülideks, et uus ja loodetavasti suur abi linnarahvale tõhusalt toimima saaks hakata.
Naabri kohta on öelnud tema loojad ja elluviijad Magnud Nirgi ja Paavo Ränk:
"Puhas, täisväärtuslik ja kohalik toit on hetkel miski, mida saab laatadelt või mis on supermarketites müügil luksuskauba hinnaga, eriti kui tegemist on väiketootjate kaubaga. Naaber on seda muutmas, luues süsteemi, mis lühendab toidu tarneahelad ja ergutab talunikud omavahelisele koostööle. Kohalik toit hakkab liikuma otse tootjalt tarbijale ja seda aja- ja rahasäästlikumalt, kuna ostlemine käib internetis ning edasimüüjateta väheneb ka kauba hind. Talunikele luuakse omakorda platvorm, mis koondab neile kõik vajalikud programmid ja töövahendid, et nad saaksid keskenduda oma põhitegevusele - toidu kasvatamisele ja valmistamisele. See on tänapäevane lahendus linna ja maaelu ühendamiseks."
Mis on Naaber?
Naaber koosneb kahest osast. Naaber Market (https://naaber.market) on internetist kohaliku toidu tellimise keskkond, kus tootjad saavad kokku oma tarbijatega. Naaber App (https://naaber.io) on tarkvaralahendus tootjatele ja väikeettevõtjatele, mida kasutades on võimalik teha koostööd, et toit efektiivselt tarbijani jõuaks.

Naaber Marketist on toidu tellimine lihtne. Alustuseks tuleb valida enda lähedal asuv Naaber Punkt ehk koht, kust tellitud tooted kätte saab. Selleks võib olla mõni kohvik, talupood jne. Edasi näed veebikeskkonnas vaid neid tooteid, millele talunik on kindla transpordi leidnud ning seejärel sooritad ostu. Järgmisena antaksegi juba kasutajale teada, millal toidukorv kohal on. Praegu läheb tellimuse täitmiseks mõni päev aega. Tellimuste sagenedes suudame pakkuda lühemat tarneaega.
Pikemat artiklit Naaber keskkonna loomisest ja sisust on võimalik lugeda Viljandimaa OTT blogist:
http://viljandiott.blogspot.com.ee/2015/12/naabermarket-kesskonnast-raagivad-selle_21.html


VILJANDIMAA OTT MTÜ-st SAI TARTU HOIULAENUÜHISTU LIIGE
Detsembris 2015 astus Viljandimaa OTT Tartu Hoiu-laenuühistu liikmeks. Parema ülevaate pakutavast saate, külastades Tartu Hoiu-laenuühistu kodulehekülge http://www.yhistupank.ee/

Rahu ja rõõme uueks valguseringiks!

Viljandimaa OTT

Uudiskirja koostas
Anu

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm