pühapäev, 4. märts 2012

Uudiskiri nr 5

Viljandi Toiduvõrgustik tänab kõiki Tarbijapäeval osalenuid, rõõm oli näha nii palju huvilisi!
Ettekannetest saime muuhulgas teada millisest jahust saab parimat biskviittainast, mis on suir ja miks seda süüa võiks, miks talupiimale tekib koorekiht peale aga poepiimale mitte kunagi, miks on talukanade munad talvel heledamad kui suvel, kuidas on tehtud parimad mahlad ja mida süüa kui külm on ning kuidas kasutada varakevadisi umbrohtusid.
"Tervis oleneb eelkõige sellest mida sa sööd” ütles alati rõõmus, aktiivne ja innukas Tiiu-Reet.
Ettekanded said võetud ka videosse, neid on võimalik hiljem järelvaadata. Samuti on meil olemas 3 lk Tiiu-Reeda poolt jagatud spelta-retsepte, mille peagi ka blogisse üles riputame.

Mahe tatar
Oleme kaua otsinud mahedat kodumaist tatart, Viljandimaal seda hetkel ei pakuta. Nüüd saime kokkuleppele Virgo Mihkelsooga Viira talust Valgamaalt, kes ootab meie tellimusi nii tatrateradele, -peentangule, -jahule kui ka erinevatele tervistavatele tatrameesegudele, samuti pakub ta oma raamatut ”Toome oma tervise tagasi”, kus lisaks paljudele retseptidele eestimaise tatra kasutamiseks on põhjalik ülevaade sellest millistest vitamiinidest võib meil puudus olla kindla haiguse ilmnedes ja millistest toiduainetest vastavaid aineid saada. Tatratooted säilivad kuivas ja jahedas kuni 6 kuud. Kuna tootja valmistab kõik ettetellitu vahetult enne 22. märtsil Viljandisse kaubakohtumisele tulekut, on selleks vaja pikemalt ette
tellida – hiljemalt 8. märtsiks. Palun esitage oma tellimus e-postile
tootedott@gmail.com, igaks juhuks lisage ka oma telefoninumber (kehtib igasuguste OTTist tellimiste puhul).
V. Mihkelsoo toodete nimekiri koos hindadega on siin.

Munad
Kevad on lähenemas ja Lohu talu kanad otsustasid munema hakata :) Nüüd on igal neljapäeval võimalik kahepäevase ettetellimisega neid ka saada. Karbis on 10 muna, vaid keskmised ja suured, hind 1.40 Eur/karp. Tellimine e-postil tiiuhiob@gmail.com, tel. 53 420 863

Kevad on peagi käes ja viimane aeg on anda tootjatele teada oma soovidest suveks ja järgmiseks talveks. Selleks saab täita HUVIMEETRI küsitluse meie blogis (kui te seda veel teinud ei ole) või suhelda otse tootjatega, nad ootavad väga infot kui palju milliseid seemneid tellida ja maha panna.

Päikest,

Viljandimaa toiduvõrgustiku OTT toimkond
viljandiott@gmail.com

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm