teisipäev, 10. november 2015

Viljandimaa OTT uudiskiri nr 93

Tere!

Oleme jõudnud mõnusasse sügisesse, hingedeaega. Põllumehel hakkab tasapisi tööde järg põllult katuse alla saama. Käes on kooljakuu, mida peetakse saabuvate talveilmade, hingede- ja kosjaskäimise ajaks.

Ahto Kaasik on kirja pannud:
"... Hingedeaeg kestab sygiskuu algusest uue aastani ning hingedepäev ei ole kuupäev kalendris. Hinged ei vaata kalendrisse, vaid tulevad siis kui on udused ja vaiksed ilmad. Just siis jääb piir elavate ja surnute vahel õhukeseks ja meie rahvas siit- ja sealtpoolt Toonela jõge saab kokku.
... Mitte yksnes inimesel pole hing. Hingeõhk käib sisse-välja igal hingelisel olendil. Targad jahimehed teavad, et lastud looma juures tuleb veidike rahulikult oodata, kuni selle hing on välja läinud. ... Maa ja kivid hingavad kevadeti...
http://www.maavald.ee/uudised/uudised/pyhad/4724-051110226-2013-kutsuge-oma-hinged-sooja


Viljandimaa OTT kutsub sel laupäeval, 14. novembril igakuisele UKU Keskuse OTT TALUTURULE kell 11.00-14.00.

Lisaks traditsioonilistele OTT taludele on seekord lubanud tulla Tõrvaaugu Mahe talu tatratoodetega. Uusi tooteid on paljudel taludel, nt Kaatarusaare talu pakub külmutatud, tükeldatud maheköögivilja. Tark on varuda hapukapsaid ja talude õunu. VILJANDIMAA OTT KINKEKAART

Juba sel laupäeval UKU taluturult ja toiduaidast on võimalik varuda endale Viljandimaa OTT kinkekaarte, mida lähenevate pühade saabudes on hea kinkida sõpradele ja sugulastele. Kinkekaarte saab valida 10, 15, 20 ja 25 euro väärtuses. Kaarti saab kasutada Viljandimaa OTT Toiduaidas valides endale meelepärast kaupa toiduaida lahtioleku ajal.
Kasutagem head võimalust ja nautigem kinkekaarti, mille idee autoriks ja teostajaks on Piret Ant Provintsi talust.


TULEMAS

Sel reedel, 13.11 on Tartus viies Ühistukonverents “Elu. Energia. Eesti - energiamajanduse tulevikust”
Sõna võtavad: Andro Roos, Einar Laigna, Oleg Sõnajalg, Jaan Leetsar, Harry Raudvere ja Urmo Lehtveer. Ettekanded tõotavad tulla huvitavad ning ka sel aastal toimub minimess, kus Ühistu liikmetest ettevõtjad pakuvad kohalikku toodangut. Kohal ka Viljandimaa OTT tegijaid.

Konverentsi ajakava:

Varasemate konverentside ettekanded


KOOLITUSED

13.11.15
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus korraldab mahetootjatele koolituse "Maheaimekasvatussaadustest toodete valmistamine" Viljandimaal.
17.11.15
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus korraldab koolituse mahetootjatele "Mahetaimekasvatussaadustest toodete valmistamine" Lääne-Virumaal.
18.11.15
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus korraldab "Linnukasvatus" koolituse mahetootjatele Tartus.
24.11.15
Eesti Maaülikool korraldab 24. novembril Tartus konverentsi "Maheloomakasvatuse võimalused ja hariduse ning ettevõtluse roll valdkonna arendamises"

Maheklubi lehelt saate koolituste sisu ja registreerimise kohta täpsemat infot:http://www.maheklubi.ee/syndmused/


Ahto Kaasik:
"... Aga inimene peab hingama, hinge tagasi tõmbama, hingamispäevagi ja hingedeaega pidama.

Yksnes hingamisest ka ei piisa hinge seeshoidmiseks, ihu ja hingega nagu oleme. Kindlasti on vaja võtta sööki-jooki hinge alla ja midagi peab ka hinge taga olema, ykskõik kui visa su hing poleks."


Rahu ja rõõme pimedaks ja mõnusaks hingedeajaks!

Viljandimaa OTT

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm