reede, 19. august 2016

VILJANDIMAA OTT UUDISKIRI nr 103

"Põimu- ehk lõikuskuu on viljade kypsemise, koristamise ja maitsmise kuu. Suvi, mis pole tänavu veel õieti alanudki, võtab juba sygisesi ilmeid. Seda väärtuslikum on iga päikseline ja soe päev ning tähine öö.
...Põimukuu toob sygise värve ja hõngu ning sunnib õhtuti õlgu väristama. Lyheneva päevakaarega koos näitab loond raashaaval läheneva sygise märke. Kollaseid lehti saab aina enam. Õhtud on lyhemad ja öötaevas yha kirkam. Nähtavale ilmuv linnutee ennustab eeloleva sygise ja talve ilmasid.

Silmapiiril sähvivad hääletud ja vaevumärgatavad põuavälgud. Sageli rullub aukartust tekitaval myrinal yle taevalae ka päris kõuepilvi."


allikas: Maavalla Koda
http://www.maavald.ee/uudised/uudised/kuud/4917-poimukuu


*****

TOIDUAIDA UKSED AVATUD


Sel nädalavahetusel on toiduait avatud:
18. augustil 11.00 - 19.30
19. augustil 12.00 - 17.00
20. augustil SULETUD.

Toiduaidas ootab Teid OTT talude enamjaolt mahetootmises kasvatatud värske aed- ja juurvili, õunad. Raismikuoja talu pakub mahetootmises kasvatatud ja töödeldud linaseemneid, linajahu, külmpress linaseemneõli (www.raismikuoja.ee).

*****

UUDIS

Priileiva teraviljajahu-, suhkru-, pärmi-, laktoosi- ja tükati gluteenivabu leibu (tatrik) on Viljandimaal müüa koguni kahes Selveris - Centrumi ja Männimäe omades. Inimesed, nõudke poest väärt kraami!
https://www.facebook.com/priileib/


*****

VILJANDIMAA OTT OSALEB

20. augustil 2016 Urissaare Kantril Karksi vallas

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/urissaare-kantri-2016-pass-191037/


KANTRI ON UUS FOLK
Kaks festivalipäeva kaunis looduses koos mõnusa farmi fiilingu ja suurepärase festivaliprogrammiga. Hein on selleks ajaks juba tehtud, lehmad sügisesel karjamaal, mistõttu on parasjagu ruumi muusikutele, tantsijatele, võistlustest osavõtjatele ning hea ja puhta toidu nautlejatele karjamaal heinapallide vahel lustimiseks.

Viljandimaa OTT toiduturul on esindatud lisaks OTT talude toodetele Piiri Köök Võrumaalt ja Vana-Kõrtsi talu Raplamaalt.
Kadri Karul Piiri köögist on pakkuda võikusid, kooke, kohvi, kalja, kamajooki.

Maret Sikstus Vana-Kõrtsi talust toob kaasa kuivatatud rabarberit šokolaadis, kuivatatud pihlaka šokolaadi, angervaksa siirupit, viljakohvisid. Lisaks on kaasas õmblustööd taaskasutatud materjalist - epudrilla põlled (satsi ja pitsi ei ole kunagi palju), aednikupõlled ja tõeliselt suured turukotid.

Viljandimaa OTT on kohal traditsiooniliste maiuste, supipõhjade, muu hea ja paremaga. Kindlasti Anne-Mai Sutt kitsepiimatoodetega. Pakume ka Külli Starke kuivatatud küüslaugulaaste Hummuli kandist, Valgamaalt.


LINNUD JA LOOMAD KANTRIPEOL

Kohal on lisaks Urissaare veistele Väike-Vasara kitsetalled, Riina Ilseni erinevat tõugu kuked-kanad ning küülikud. Saate vaadata, katsuda, osta, tellida uueks hooajaks tibusid, tallesid, jne
Paneme aluse uuele traditsioonile - LINNUTURG URISSAARES.


Riina Ilsen oma ettevõtmisest lähemalt:
"Kui teha lühikokkuvõte meie tegemistest, siis LjaL-farm asutati 2013.a. Kuigi ametliku ettevõttena oleme tegutsenud väga lühikest aega, on meie linnu ja looma pidamiskogemus oluliselt pikem- oleme tõulinde pidanud 2004.a., seega juba 12 aastat. Meie farmis on tõulindudest kanad, haned, pardid, kalkunid, kiiverpärlkanad, vutid, nurmkanad, paabulinnud.Loomadest on esindatud kõik põllumajandusloomad, välja arvatud kitsed. Küülikuid on viite tõugu. Paikneme Tartumaal, Kambja vallas. Oleme täielikult pere ettevõte, püüame igati omade jõududega hakkama saada. Peamine sissetuleku allikas on hetkel vutimunade müük, kuigi küülikute müük on samuti oluline tegevusvaldkond. Meie peamine eesmärk on elada tervislikult, kasvatades oma toidu ise nii endale kui ka oma loomadele."


*****

RAHVUSVAHELISED JUTUPÜHAD
Reedel kell 19 toimub Laane-Sukil rahvusvahelise Jutupühade avaõhtu. Jutte vestma tulevad Georgiana Keable (Norra) ja meie oma valla jutuhaldjas Piret Päär.
Kõik jutuhuvilised, kes vähegi inglise keelest aru saavad, on oodatud! Ka lapsed!

Palun endast teada anda Laane-Suki fb lehel või Kiirale tel. 5037021 või vastata e-posti aadressile kiirasoosaar@gmail.com.
Lähemalt vaata Fb-s:
https://www.facebook.com/events/158706647896074/


*****

ÖKOFESTIVAL KARILATSIL, TALURAHVAMUUSEUMIS
Karilatsi talurahvamuusieumis toimub 21.augustil Ökofestival algusega kell 10.00. OTT tootjatest on müümas Mahetelgis Tarvastu Saariku Talu ja Säga-Aaviku talu.
http://eco.polvamaa.ee/

HEAD SUVE JÄTKU!

Uudiskirja pani kokku
Anu Johani

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm