teisipäev, 15. aprill 2014

Viljandimaa toiduvõrgustik OTT uudiskiri nr 66

Ilmateade on eesootavaks pikaks nädalalõpuks paljulubav ning lisaks munade värvimisele tasub kindlasti ka õues aega veeta. Selleks on Laane talu välja pakkunud võimaluse neile külla minna!

*** 
MÜÜRI ÖKOTALU pakub söögiks ja ka mahapanekuks head kartulisorti "Birgit" (mahekartul). Sobib hästi koorega keetmiseks, kuna koor tuleb kergelt maha.
Liivi Raag
Suislepa, Tarvastu vald
Tel 53 322 513

*** 
MÄEOTSA TALU pakub igas komposteerumisastmes maheveiste sõnnikut ja kanasõnnikut. Suuremates kogustes saab talu tellijale koju toimetada. Väiksematele kogustele saab ise järele minna.
Linda Kookmaa
Tõnuküla, Viljandi vald
Tel 528 4167

*** 
AHJUOJA TALUL on nüüd olemas ka e-posti aadress!
Ilmar Põrk
Lalsi küla, Kolga-Jaani vald
Tel 528 3702
ahjuojatalu@gmail.com

***
LAANE TALU ootab külla!

Laupäeval, 19. aprillil kell 12.00-14.00 saab külastada Laane talu Viljandimaal Sürgaveres. Pererahvas tutvustab oma lamba- ja kanakasvatust ning tootmist. Perenaise Riina sõnul saab näha ja katsuda eri värvi ja suuruses lambaid ja tallesid, kes sel kevadel ilmavalgust näinud. Ühist transporti ei ole organiseeritud, kuid tasub pere kaasa võtta ja üks talukülastus teha, et näha, kuidas ja kust tulevad meie toidulauale head kanamunad.

"Lühidalt meie talust. Talu on täiesti tavaline maa elamine, me ei ole taotlenud ühtegi Euroopa toetust. Meie majapidamine on lihtne, võimalikult raha säästes oleme teinud kõik olemasoleva, hetkel on palju pooleliolevaid tegemisi.
Külalistel, keda huvitavad lambad, soovitame kindlasti jalga panna kummikud ja taskusse pista pisut leiba. Võimalik on näha ka kanu, kuid sõltub ilmast, kas kõik tulevad välja või mitte, võimalik kaevata kanadele vihmausse.
Ootame mõistvaid külalisi"
Riina ja Heino

Oma tulekust palub perenaine teada anda:
Riina Piir 56665488
KAART

***
Selma Teesalu vastuvõtt Viljandis
Selma Teesalu, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna emeriitprofessor, kes tegi 18. jaanuaril Viljandimaa OTT aastapäeva tähistamisel ettekande teemal "Toitumissoovitused kogu perele", teeb Viljandis nõustamist. Artiklit Selma Teesalu kohta saab lugeda Viljandimaa OTT blogist (31.31.2014 postitus)

Selma Teesalu vastuvõtule Viljandis saab tulla 25. aprillil 2014 alates kell 10.00 Ülikooli Apteegi ruumides (Tartu tn 1, Viljandi).
Vastuvõtuaeg ühe inimese jaoks on 20 minutit ning selle hind 4 eurot. Vastuvõtuaegade valimisel palume eelistada varasemaid aegu. Individuaalsele nõustamisele on soovitav kaasa võtta hiljutised tehtud analüüsid (kui neid peaks olema) ja ka info kasutatavate rohtude kohta.
REGISTREERU SIIN
Registreeruda saab kuni 24. aprillini või kuni vabu vastuvõtuaegu on!


***
Pajumäe talukülastus 26. aprillil
Laupäeval, 26. aprillil 2014 kell 12.00 on Viljandi OTT-i liikmed ja sõbrad oodatud külla Pajumäe tallu, mis asub Lõuna-Viljandimaal, üsna Läti piiri lähedal. Talu toodab mahetootjana looduslikult puhast piima ning töötleb seda edasi looduslikult puhtaks jogurtiks, kohupiimaks ning kohupiimakreemideks.

Talukülastus kestab ca 2-3 tundi, saame tutvuda taluelu ja talu ajalooga, piiluda laudas lehmi ja vasikaid ning näha oma silmaga, kuidas töötab talumeierei. Talu tutvustus lõpeb soovijatele talu toodete degusteerimisega.
Hind talu külastajale on 1 euro ja koos degusteerimisega 2.50 eurot täiskasvanu kohta, lastele on külastus tasuta!

Talukülastusele registreerumiseks palume täita elektroonilise vormi allpool ning muuhulgas anda teada, kas saabute oma transpordiga või vajate kaasasõiduvõimalust. OTT-i toimkond aitab kogunenud kaasasõidusoovide-pakkumiste põhjal autosõiduseltskonnad moodustada.
REGISTREERU SIIN
Registreeruda saab kuni 25. aprillini!


*** 
Tekkinud toiduvõrgustikud Pärnus ja Saaremaal

Rõõm on näha, et üle Eesti on juurde tekkimas järjest enam toiduvõrgustikke ning muid kohalikku toitu ja toodangut propageerivat algatust.

20. veebruaril alustas edukalt tegevust Pärnumaa OTT ja hetkel toimub järest suureneva tarbijate arvu ja täieneva tootjate nimekirjaga.
Rohkem infot saab Facebookist: https://www.facebook.com/parnumaaott

Saaremaal on samuti käivitamisel toiduvõrgustik Otse Tootjalt Tarbijatele, lähemalt saab lugeda siit:
http://maainfo.ee/index.php?article_id=3830&page=3265&action=article&


Hakka toiduvõrgustiku sõbraks ka Facebookis!

Rõõmsat kevadet!
Viljandimaa toiduvõrgustik OTT toimkond
Uudiskirja koostas Liina

Kontaktid:

e-post viljandiott@gmail.com
elektrooniline kontaktvorm